بـــــــاروک

همان طور که می بینید، باروک سبکی است پر از تزیینات ظریف و زیبا که در نوع خود بی نظیر هستند. این تزیینات در طراحی داخلی نیز کاربرد دارند و مبلمان بسیاری با سبک مشابه وجود دارد که می توانید از آن ها در چیدمان منزل خود استفاده کنید. اگر دوست دارید دکوراسیون فضای منزل تان شکیل و شاهانه به نظر برسد و از طرفداران تزیینات زیاد هستید، سبک باروک می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد. با کمک این سبک می توانید دکوراسیون لاکچری را در فضای منزل خود به اجرا درآورید. برای این که با خصوصیات سبک باروک و نحوه به کارگیری این سبک در دکوراسیون بخش های مختلف منزل آشنایی پیدا کنید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مبلمان سبک باروک : مبل استیل باروک

یقینا یکی از انتخاب های فوق العاده در چیدمان سالن پذیرایی به سبک باروک، استفاده از مبلمان این سبک است. مبل های استیل باروک می توانند فضای سالن پذیرایی شما را در یک چشم به هم زدن به محیطی برازنده و متجمل تغییر دهند. حضور مبلمان این سبک می تواند از گزینه های قوی برای اجرای این سبک در منزل باشد. نباید فراموش کرد که مبل های سبک باروک از لحاظ فرم و تزیینات، کمی با نمونه های کلاسیک و دیگر موارد مشابه تفاوت دارند. خطوط منحنی شکل در این مبل ها کاملا مشخص هستند.

بسبک باروک در طول قرن هفدهم، تأثیر قابل توجهی بر طراحی مبلمان غرب اروپا داشت. کمدها، رخت آویزها، کابینت های بزرگ در این دوره ستون های پیچ خورده ، آرایشی شکسته و قالب های سنگینی داشتند. در مبلمان باروک جزئیات به کل مبلمان مربوط بود؛ به جای چارچوبی از سطوح غیر مرتبط، هر بخش به حرکت طراحی کلی کمک می کرد.

سبک باروک در دهه 1620 وارد سرزمین های سفلی شد و تا اواخر قرن هفدهم در زمان پیشرفت کشورهای آلمان و انگلیس، گسترش یافت. طراحی های این دوره تحت تأثیر آسیا بود چرا که در قرن هفدهم کشورهای دریایی به خصوص پرتغال، هلند و انگلیس روابط منظمی با هند و آسیای شرقی داشتند.

مبلمان جلا داده شده و کالاهای خانگی در این دوره از شرق وارد می شد. قبل از پایان قرن هفدهم، روش های تزئین آسیایی به طور گسترده در اروپا تقلید می شدند و ریشه های طراحی چینی در آنجا به خوبی دیده می شد. چوب های سنگین گرمسیری نیز در این دوره وارد اروپا شدند و مبلمان ساخته شده از این چوب ها طعم و تفسیری شرقی داشتند.