جهیزیه ، امروزه مبلمان دیگر جزء لوازم لوکس به شمار نمی رود و در هر خانه ای یک دست مبل دیده می شود. مبلمان در جهیزیه عروس بسیار مورد توجه است. بیشتر نو عروسان تمایل دارند که مبل هایی را انتخاب کنند که از رنگ های روشن استفاده شده باشد. مبلمان دارای طرح ها و مدل های مختلفی می باشد و به همین دلیل می توان به راحتی مبل دلخواه را انتخاب کرد.

مبلمان جهیزیه

مبلمان جهیزیه ، مبلمان در جهیزیه از لوازمی است که توجه خاصی به آن می شود و باید در هنگام انتخاب مبل به موارد بسیاری دقت کرد تا بعد از تهیه آن، از خرید خود پشیمان نشوید. اگر انتخاب مناسبی داشته باشید، می توانید فضای خانه خود را دلنشین کرده و از دیدن آن لذت ببرید.

اگر به دنبال خرید مبل برای جهیزیه هستید، بهتر است که در هنگام انتخاب به موارد بسیاری دقت کنید. در هنگام خرید باید به مواردی مانند بودجه، متراژ خانه، نوع طراحی و دکوراسیونی که برای منزل خود در نظر گرفته اید، توجه کنید و بر اساس آن به انتخاب مبل بپردازید. در ادامه به توضیح هر یک از این موارد می پردازیم.

نکات خرید مبلمان جهیزیه

میزان بودجه ای که برای خرید مبلمان جهیزیه در نظر می گیرید، از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع شما با در نظر گرفتن این اصل می توانید هم خرید سریعی داشته باشید و هم از به هدر رفتن وقت خود جلوگیری کنید.

از دیگر مواردی که هنگام خرید جهیزیه باید به آن دقت کرد، متراژ و فضای خانه می باشد. مبلی که شما خریداری می کنید، نباید فضای زیادی از خانه را اشغال کند. در نظر گرفتن متراژ خانه از مواردی است که توجه به آن می تواند در خرید بهتر به شما کمک کند و باعث شود انتخاب کاملی داشته باشید.

اگر پذیرایی بزرگی دارید، می توانید هر نوع مبلی را انتخاب کنید و به عبارتی دست شما در انتخاب انواع مبل باز است. اما اگر متراژ خانه شما کوچک است، باید از مبل های جمع و جور و به شکل ال استفاده کنید و نباید مبل هایی انتخاب شود که دیگر جایی برای دیگر وسایل باقی نماند.

مبلمان جهیزیه

زمانی که شما در حال انتخاب مبلمان جهیزیه برای منزل خود هستید، توجه به دکوراسیون خانه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. هماهنگی رنگ و سبک مبلمان با دکوراسیون خانه از موارد بسیار مهم می باشد. در واقع باید مبلی را انتخاب کنید که با استایل و طراحی منزل هم خوانی داشته باشد. برای مثال اگر وسایل خانه شما به سبک کلاسیک دیزاین شده است و مبلی که شما خریداری کرده اید به سبک مدرن باشد، مطمئنا هیچ گونه هماهنگی با هم نخواهد داشت.

اگر لوازم منزلتان از رنگ ها و طرح های مختلفی انتخاب شده است، شما می توانید از ترکیبی چند سبک استفاده کنید. اگر سبکی که برای انتخاب مبل خود انتخاب می کنید، مدل مبل راحتی باشد، می توانید از کوسن های فانتزی استفاده کنید.

وزن مبلمان در هنگام انتخاب و خرید، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. اگر مبلی که انتخاب می کنید وزن پایینی داشته باشد، شما خیلی راحت می توانید دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید و جابه جایی آن بسیار آسان می باشد.

رنگ مبلمان از دیگر مواردی است که در زیبایی منزل و دکوراسیون تاثیر بسزایی دارد. پس استفاده از رنگ های مختلف می تواند این زیبایی را دو چندان کند. زمانی که شما در حال انتخاب رنگ برای مبلمان خود هستید، باید به یک نکته دیگر نیز توجه کنید و آن نور می باشد. به طور مثال اگر فضای خانه شما نورگیر باشد در انتخاب رنگ دستتان بازتر است و می توانید از رنگ های متنوع تیره و روشن استفاده کنید.

مبلمان جهیزیه

اما گر نور منزل شما کم است پیشنهاد می شود از رنگ های روشن مانند رنگ های سفید که قابلیت انعکاس نور را دارد، استفاده کنید.

اگر می خواهید تمیز کردن مبل ها به راحتی انجام شود و گرد و غبار کمتری روی آن جمع شود، می توانید از مبل هایی استفاده کنید که بخش زیادی از آن را چوب تشکیل داده باشد.

از دیگر مواردی که خریداران مبل به آن توجه می کنند، نوع و طراحی پارچه است زیرا بخش زیادی از جذابیت ظاهری مبل به نوع و جنس پارچه ای است که در تولید مبل از آن استفاده می شود. نو عروسان در هنگام خرید جهیزیه خود ترجیح می دهند مبل و پارچه آن از کیفیت، دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد.

پارچه ها دارای بافت های متفاوتی هستند. بعضی از بافت ها شل و بعضی سفت هستند که این مورد در کم یا زیاد بودن استحکام پارچه تاثیر گذار است. پارچه هایی که بافت سفت تری دارد، شستن آن راحت تر و از استحکام و طول عمر بیشتری برخوردار هستند.

برای مثال پارچه های کتان بافت شلی دارند و ظریف تر روی مبل قرار گرفته و همینطور به خاطر حساس بودن نخ های آن، استحکام کافی را ندارند ولی پارچه هایی مانند مخمل بافت مستحکم تری نسبت به پارچه های کتان دارند.

زمانی که شما پارچه های مخملی را لمس می کنید، نرمی و لطافت آن حس خوبی به شما می دهد. اگر فضای خانه شما کوچک است پیشنهاد می شود که از پارچه هایی با طرح های ساده استفاده کنید و اگر متراژ منزلتان زیاد است، می توانید از پارچه های گلدار نیز استفاده کنید.

مبلمان جهیزیه

نوع دیگری از پارچه ها هستند که در برابر لکه مقاوم می باشند و به پارچه های میکروفایبر شناخته می شود. برای تولید این نوع از پارچه ها از ترکیب نایلون و پلی استر استفاده می شود. پارچه های میکروفایبر به دلیل استحکام بالایی که دارد، چیزی در آن نفوذ نکرده و به آسانی تمیز می شود. پارچه های میکروفایبر مناسب منازلی است که کودک داشته و احتمال کثیف شدن مبل ها بیشتر می باشد.

اگر شما برای خرید مبلمان جهیزیه خود، اطلاعاتی در مورد نحوه تولید مبل داشته باشید، مطمئنا می توانید انتخاب کامل و درستی داشته باشید. برای اینکه بتوانیم خرید بهتری داشته باشیم توجه به اسکلت، نوع چوب و نوع فوم آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

یکی از مواردی که در انتخاب مبل بسیار مهم است، اسکلت یا کلاف مبل می باشد. اگر در هنگام خرید به این نکته توجه نشود، ممکن است مبلی که انتخاب می کنید از طول عمر و ماندگاری پایینی داشته باشد.
در گذشته برای تولید مبل از اسفنج استفاده می کردند اما امروزه به دلیل ماندگاری بالاتر از فوم ها استفاده می کنند که دارای دو نوع سرد و گرم و یا ویژه می باشد. فوم های سرد کیفیت بالاتری نسبت به فوم های گرم دارند.

شاید بخواهید بدانید که چگونه می توان فوم گرم را از فوم سرد تشخیص داد. برای اینکار می توانید انگشت خود را روی فوم فشار دهید و چند لحظه نگه دارید. اگر بعد از این مدت جای انگشت شما بر روی مبل باقی بماند، این فوم، از نوع فوم گرم می باشد اما اگر خیلی سریع اثر انگشت شما از بین برود، می توان گفت که از فوم سرد برای تولید این مبل استفاده شده است.

قابل ذکر است زمانی که فوم های سرد در دمای پایین قرار می گیرند، سفت می شوند. پس اگر در فصل های سرد سال اقدام به خرید مبل می کنید، سفت بودن فوم امری عادی است و زمانی که دمای محیط بیشتر می شود، فوم نیز نرم تر خواهد شد.

خرید مبلمان جهیزیه برای عروسان یکی از موارد مهمی می باشد که توجه خاصی به آن می شود به این دلیل در دکوراسیون و زیبایی خانه تاثیر بسزایی دارد و دیگر لوازم منزل با توجه به سبک و رنگ مبل تهیه می شود. برای خرید مبلمان جهیزیه می توانید با شماره های موجود در سایت بهدیس مبل تماس بگیرید.